ZAMÓW POBYT TYGODNIOWY, A REJS NASZYM STATKIEM 3 KOLORY OTRZYMASZ GRATIS!

  • 1_5_slide.jpg
  • 1_6_slide.jpg
  • 1_28_slide.jpg
  • 1_41_slide.jpg
  • 11-1-2.jpg
  • f3_slide.jpg
  • s1.jpg

Ostróda - Perła Mazur!

Ostróda

Czytaj więcej: OstródaZatopione w zieleni, otoczone dziewięcioma jeziorami miasto, którego nowoczesność zbudowana jest na wielokulturowej tradycji oraz historii i w poszanowaniu otaczającej pięknej mazurskiej przyrody. Miasto ludzi aktywnych, czerpiących radość z życia i gościnnie nastawionych do odwiedzających to miejsce turystów. Dawniej perła Prus Wschodnich, dziś letnia stolica Warmii i Mazur. Gorąca od muzyki, niezliczonych i bardzo różnorodnych imprez, happeningów. Sport, dobra muzyka i relaksująca przyroda. Czyż to nie idealny przepis na udane wakacje?

Czytaj więcej: Ostróda

Ostróda Reggae Festival

OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2014
14 – 17.08.2014
Ostróda, Czerwone Koszary

Czytaj więcej: Ostróda Reggae Festival

Kilkunastoletnia konsekwencja w budowaniu marki, wyjątkowa atmosfera, profesjonalna produkcja oraz rozbudowany i wielobarwny program to główne cechy Ostróda Reggae Festival, czołowej polskiej imprezy związanej z muzyczną wibracją rodem z Jamajki. W 2014 roku festiwal ponownie odbywa się w wyjątkowo magicznym miejscu - „Czerwonych Koszarach”, opustoszałej jednostce wojskowej w centrum Ostródy, która tak dobrze sprawdziła się podczas poprzedniej edycji.

Czytaj więcej: Ostróda Reggae Festival

Wyciąg nart wodnych

Czytaj więcej: Wyciąg nart wodnychPołożony jest zaraz przy ujściu rzeki Drwęcy do jeziora. Elektryczny wyciąg do nart wodnych i wakeboardu ma długość 800 m, obsługuje do 9 narciarzy jednocześnie i jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce.

Można tu wypożyczyć sprzęt i skorzystać z przebieralni, natrysku i instruktażu. Co roku latem odbywają się tu niezwykle widowiskowe Mistrzostwa Polski w Wakeboardzie.

Nabrzeże Jeziora Drwęckiego

Czytaj więcej: Nabrzeże Jeziora DrwęckiegoChętnie odwiedzana przez mieszkańców i turystów promenada rozciąga się wzdłuż wcinającej się w samo serce miasta zatoki Jeziora Drwęckiego. Znajdują się tu liczne kafejki, restauracje i nowoczesne hotele. Można usiąść przy grającej i podświetlanej fontannie z rybakiem, którego poprzednik przed laty zniknął w tajemniczych okolicznościach. Choć wielu śmiałków próbowało, nikomu nie udało się go odnaleźć.

Czytaj więcej: Nabrzeże Jeziora Drwęckiego

Park Collisa

Czytaj więcej: Park CollisaPomysłodawcą Parku Collisa położonego nad Jeziorem Drwęckim był jeden z największych posiadaczy ziemskich, a jednocześnie architekt i projektant. Obiekt utworzono pod koniec XIX wieku. Przez wiele lat był zapomnianym i zaniedbanym miejscem. Teraz przywraca się mu dawną świetność i funkcję, wzbogacając o nowe atrakcje - place zabaw, gry, linarium, boiska do siatkówki i koszykówki, minigolf, trzy ścianki wspinaczkowe, urządzenia do treningu siłowego.

Czytaj więcej: Park Collisa

Amfiteatr

Czytaj więcej: AmfiteatrZaraz przy nabrzeżu, między ujściem rzeki Drwęcy i kanałem młyńskim, znajduje się zadaszony amfiteatr, oddany do użytku w 2012 roku.

Może pomieścić nawet 2,5 tysiąca widzów i jest miejscem wielu wydarzeń kulturalnych, muzycznych i rozrywkowych. Na zapleczu pod widownią odbywają się różne wystawy i prezentacje. Miłośników filmu zainteresuje małe, awangardowe kino.

Kanał Elbląski

Czytaj więcej: Kanał ElbląskiTen unikalny w skali europejskiej szlak wodny między Ostródą a Elblągiem, składający się z trzech odcinków o łącznej długości 129,8 km, do dziś zadziwia kunsztem XIX-wiecznej wiedzy inżynierskiej. Tylko tu można popłynąć statkiem po trawie. Holenderski inżynier Georg Jakob Steenke, który projektował kanał, miał nie lada problem techniczny do rozwiązania: jak pokonać 99-metrową różnicę poziomu wód między jeziorem Drużno pod Elblągiem, a jeziorem Pniewo na odcinku 11 km?

Czytaj więcej: Kanał Elbląski

Tor kajakowy

Na Jeziorze Drwęckim znajduje się również tor kajakowy, na którym można rozgrywać zawody wszystkich kategorii na dystansach 200, 500 i 1000 m. Posiada platformę sędziowską oraz infrastrukturę pomocniczą, dzięki czemu jest idealnym miejscem na zgrupowania i zawody kajakowe.

Aquapark

Położony przy ulicy Jana Pawła II, przy Galerii Mazurskiej i Hotelu Platinum. W skład nowoczesnego, krytego kompleksu wchodzi basen pływacki o wymiarach 25 m na 12,5m, basen rekreacyjny, basen i grzybek dla dzieci, rwąca rzeka, jacuzzi, sucha i mokra sauna, sauna fińska i infrared, łaźnia parowa oraz lodowa grota.

Zabytki w Ostródzie

Oprócz zamku krzyżackiego warto zwrócić uwagę na kościoły, m.in. romański kościół z pierwszej połowy XIV wieku pw. Świętego Dominika Savio przy Placu Tysiąclecia Państwa Polskiego. Obok niego znajdują się mury starego miasta. Na Ostródą górują wieże neogotyckiego kościoła z XIX wieku pw. Najświętszej Maryi Panny przy ul. Czarnieckiego i kościoła ewangelickiego z początku XX wieku. Ten ostatni mieści się przy ul. Sienkiewicza i wyróżnia się dwiema wieżami. Na jedną z nich można wejść, by zobaczyć piękną panoramę miasta.

Czytaj więcej: Zabytki w Ostródzie

Zamek Krzyżacki

To najciekawsza i jedna z najstarszych budowli gotyckich na terenie miasta. Powstała prawdopodobnie około 1300 roku nad rzeką Drwęcą, która wówczas spływała do jeziora dwoma nurtami. Początkowo warownia była drewniano-ziemna i podlegała komturowi dzierzgońskiemu. Nową budowlę obronną wzniesiono w latach 1349–1370 za rządów komtura ostródzkiego Güntera von Hohensteina, który był inspiratorem okazałej budowli zamkowej w Świeciu. Charakterystyczną cechą zamku w Ostródzie jest brak wież. Pod koniec XIV wieku były one rzadkością w budownictwie krzyżackim.

Czytaj więcej: Zamek Krzyżacki

Wieża Bismarcka

Czytaj więcej: Wieża BismarckaDziesięciometrowa wieża stoi w pobliżu Parku Collisa, nad Jeziorem Drwęckim, przy ul. 3 Maja i w pobliżu ul. Konstytucji. Jest pierwszą tego typu budowlą w Prusach Wschodnich poświęconą kanclerzowi Niemiec Ottonowi von Bismarckowi.

Została zbudowana w 1902 roku z ciosanych kamieni narzutowych. Podobnych budowli w Polsce było w sumie czterdzieści, ale do dziś pozostało ich tylko siedemnaście. Są to proste konstrukcje w kształcie wież lub kolumny sławiące cesarza i potęgę Niemiec.

Białe Koszary

Ten kompleks wojskowych obiektów, który swoją nazwę zawdzięcza otynkowanym jasnym ścianom, został ukończony w 1913 roku. Budowa trwała zaledwie 14 miesięcy. Generał 3. wschodniopruskiego pułku artylerii polowej nie chciał, by jego żołnierze kolejną zimę spędzili pod namiotami poligonowymi. Choć budowane w pospiechu, koszary uchodziły za jedne z najpiękniejszych w ówczesnych Niemczech.

Czytaj więcej: Białe Koszary

Cmentarz "Polska Górka"

To najstarszy cmentarz w Ostródzie utworzony w XVIII wieku. Od ul. Olsztyńskiej brukowana alejka prowadzi przez neoklasycystyczną bramę z 1834 na jego teren. A za bramą świat ciszy i niepamięci, nad którym pochylają się stare obrośnięte bluszczem drzewa. W 1735 roku założono tu cmentarz żydowski (kirkut) niemal zupełnie zniszczony podczas II wojny światowej.

Czytaj więcej: Cmentarz "Polska Górka"

LOKALIZACJA

Atrakcyjna lokalizacja nad jez. Drwęckim w Ostródzie!

Rezerwacja

+48 693 848 320

+48 603 696 585

3 kolory

Adres

ul. 3 Maja 7

14-100 Ostróda

woj. warmińsko-mazurskie

Mazury Zachodnie